Przewodnik po górach    Strona Główna
   Tatry
    Opisy szlaków
    Schroniska
    Ośrodki turystyczne
    Szczyty
    Mapy
    TOPR
    Quiz tatrzański
   Karkonosze
    Opisy szlaków
    Atrakcje
    Ośrodki turystyczne
    Schroniska
    Mapy
    Quiz karkonoski
   Masyw Śnieżnika
    Opisy szlaków
   Gorce
    Opisy szlaków
   Beskid Żywiecki
    Opisy szlaków
   Beskid Sądecki
    Opisy szlaków
   Beskid Śląski
    Opisy szlaków
    Mapy
   Góry Izerskie
    Opisy szlaków
    Schroniska
   Góry Stołowe
   Pieniny
    Opisy szlaków
   Galeria
   Kamery w górach
   Linki
   E-mail
   Podróże po Polsce

Przewodnik po górach

  Schematy szlaków  
schematy szlakówBeskid (2012m)
Szczyt leżący w grzbiecie głównym. Bardzo łatwo dostępny z Kasprowego Wierchu, od którego oddalony jest o około 10 minut marszu.

Ciemniak (2096m)
Najbardziej na zachód wysunięty wierzchołek Czerwonych Wierchów. Dojście z Kir za znakami czerwonymi (ok. 3.15 godz.), bądź z Hali Ornak - Doliną Tomanową (ok. 3 godz).

Gęsia Szyja (1490m)
Szczyt położony w partii reglowej. Ładny punkt widokowy na Tatry Bielskie i Wysokie. Dojście z Rusinowej Polany (ok. 1.20 godz), z Wierchporońca (ok. 1.20 godz.) lub Doliną Filipka (1.40 godz.).

Giewont (1894m)
Najsłynniejszy szczyt tatrzański, górujący nad Zakopanem, bardzo tłumnie odwiedzany. Giewont znany jest z licznych wypadków śmiertelnych. Na wierzchołku znajduje się charakterystyczny krzyż. Dojście z Kuźnic (2. 10 godz), Doliną Strążyską (ok. 2.30 godz.), Doliną Małej Łąki (ok. 2.10 godz.).

Granaty (2240m)
Masyw trzech wierzchołków - Zadni Granat (2240m), Pośredni (2234m), Skrajny (2225m). Piękny widok na Orlą Grań oraz Tatry Wysokie. Granaty leżą na trasie Orlej Perci. Na Zadni Granat można dość zielonym szlakiem z Koziej Dolinki (ok. 2 godz. z Murowańca), natomiast na Skrajny prowadzi żółty szlak (ok. 2 godz. z Murowańca).

Kasprowy Wierch (1987m)
Najliczniej odwiedzany szczyt przez turystów, słynący ze świetnych warunków narciarskich oraz z kolejki linowej dowożącej turystów pod szczyt. Także bardzo dobry punkt widokowy. Poza kolejką na szczyt można wejść z Kuźnic (ok. 2.45 godz.) oraz z Dol. Gąsienicowej (niespełna 1 godz.).

Kazalnica (2159m)
Szczyt zawieszony nad Czarnym Stawem pod Rysami, opadający w jego kierunku wspaniałym urwiskiem (liczne drogi wspinaczkowe). Ładny widok na Rysy. Dojśćie szlakiem zielonym (ok. 2.30 godz. od Morskiego Oka).

Kopa Kondracka (2005m)
Najniższy szczyt w masywie Czerwonych Wierchów. Dojście z Polany Kondratowej przez Przełęcz Kondracką (1.30 godz.) lub przez Przełęcz pod Kopą (1.20 godz.)

Kościelec (2155m)
Szczyt dominujący nad Doliną Gąsienicową. Bardzo charakterystyczną sylwetką przypomina wieżę kościelną. Ciekawy widok na pojezierze gąsienicowe oraz Kozie Wierchy. Na wierzchołek prowadzi droga znakowana na czarno z Karbu (ok. 40 minut).

Kozi Wierch (2291m)
Najwyższy szczyt leżący w całości w Polsce. Ze szczytu roztacza się piękny widok, obejmujący Tatry Wysokie( Lodowy, Rysy, Wysoka), a także Tatry Zachodnie. Dojście Orlą Percią lub czarnym szlakiem z Pięciu Stawów (ok. 1.40 godz).

Krzesanica (2122m)
Kulminacja Czerwonych Wierchów. Najwyższy wapienny szczyt Tatr Zachodnich. W kierunku północnym opada do Dolinki Mułowej blisko 200 metrową ścianą. Dojście z Kir(3.30 godz) lub z Kuźnic (ok. 3.10 godz.)

Małołączniak (2096m)
Szczyt należacy do masywu Czerwonych Wierchów. Jeden z najładniejszych punktów widokowych w całych Tatrach (wspaniale prezentuje się stąd Krywań). Dojście niebieskim szlakiem z Doliny Małej Łąki (3.10 godz).

Mięguszowiecki Szczyt (2438m)
Drugi pod względem wysokości wierzchołek w Polsce, a przez wielu uważany za najpiękniejszy polski szczyt. Szczególnie efektownie wygląda znad Morskiego Oka. Na wierzchołek nie prowadzi żaden szlak turystyczny.

Mnich (2070m)
Najsłynniejsza polska góra wspinaczkowa. Mnich wznosi się blisko 700m ponad Morskim Okiem i opada w jego kierunku 250 metrową ścianą. Szczyt nie jest dostępny dla ruchu turystycznego.

Niżne Rysy (2430m)
Trzeci pod względem wysokości szczyt w Polsce. Od Rysów oddzielony jest Przełęczą pod Rysami. Niedostępny dla turystów.

Nosal (1206m)
Szczyt położony w piętrze reglowym blisko Zakopanego. Częsty cel wycieczek ze względu na ładny widok rozpościerający się ze szczytu. Dojście od Murowanicy (ok. 35 minut) lub z Kużnic (ok. 30 minut).

Ornak (1867m)
Grzbiet zwieńczony kilkoma wierzchołkami, który porasta niska roślinność halna. Ładny punkt widokowy na Tatry Zachodnie. Dojście z Hali Ornak (ok. 2.20 godz) lub z Doliny Chochołowskiej przez Dolinę Starorobociańską (ok. 2.20 godz.).

Rysy (2503m)
Graniczny wierzchołek (2499m) jest najwyższym szczytem Polski. Nazwa pochodzi od północnego, śnieżnego żlebu. Uważany za najlepszy punkt widokowy w Tatrach. Dojście czerwonym szlakiem od Morkiego Oka (ok. 3.30 godz).

Starorobociański Szczyt (2176m).
Najwyższy polski wierzchołek Tatr Zachodnich. Dojście z Doliny Chochołowskiej przez Dolinę Starorobociańską (ok. 2.40 godz).

Szpiglasowy Wierch (2172m)
Najwyższy szczyt w grani Liptowskich Murów. Bardzo dobry punkt widokowy. Dojście od Morskiego Oka (ok. 1.50 godz.) lub z Doliny Pięciu Stawów (ok. 1.50 godz.)

Świnica (2301m)
Dwuwierzchołkowy masyw górujący nad Doliną Gąsienicową. Bardzo licznie odwiedzany przez turystów. Świetny punkt widokowy. Dojście od Murowańca szlakiem czarnym (ok. 2.20 godz.) lub z Kasprowego Wierchu (ok. 1.30 godz.)

Wołowiec (2064m)
Szczyt położony nad Doliną Chochołowską. Dobry punkt widokowy na słowackie Tatry Zachodnie. Dojście z Polany Chochołowskiej szlakiem zielonym (2.10 godz.)

Zamarła Turnia (2179m)
Szczyt znany ze 140 metrowej, urwistej ściany opadającej do Dolinki Pustej. Liczne drogi wspinaczkowe. Niedostępny dla ruchu turystycznego.

Opisy szlaków - wybierz szlak :         

Działy : Strona Główna - Tatry - Karkonosze - Masyw Śnieżnika - Gorce - Beskid Żywiecki - Beskid Sądecki - Beskid Śląski
Beskid Mały - Góry Izerskie - Góry Stołowe - Pieniny - Galeria - Kamery w górach - Linki - Podróże po Polsce

Google Web www.e-gory.com

© 1999-2015 www.e-gory.com